به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نادر قاضی‌پور در جلسه علنی امروز مجلس و بعد از گزارش وزیر کشور درباره روند برگزاری انتخابات با استناد به ماده 24 آئین نامه و قانون انتخابات گفت: در دوران برگزاری تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و در جریان برگزاری مناظرات وزرا به صحبت‌های کاندیداها جواب رسمی می‌دادند، روالی که تاکنون وجود نداشته است.

وی توضیح داد: در مناظرات نامزد انتخاباتی حرفی می‌زد که بعد از چند دقیقه وزیر مربوطه در قالب پیامک سریع پاسخ می‌داد، مبنی بر اینکه چنین موضوعی کذب است. این روال همان تخریب کاندیداها محسوب می‌شود که تاکنون هیچ انتخاباتی اینگونه برگزار نشده است که وزرا، مدیران، استانداران و فرمانداران آستین بالا زده و از رئیس جمهور دفاع کنند.

نماینده ارومیه اضافه کرد: در این شرایط آقای رحمانی فضلی هیچ برخوردی با وزرا، استانداران، فرمانداران و مدیران کل برای نقض قوانین نکرد؛ آن هم در شرایطی که طبق آئین نامه و قانون انتخابات آقایان نمی‌توانستند از امکانات دولتی استفاده کنند.

وی پاسخگویی طیب نیا و ظریف به منتقدان و نامزدهای انتخاباتی را خلاف شرع و قانون خواند و ادعا کرد که اگر این روند تبدیل به عرف شود استبداد حاکم شده و با حاکم شدن استبداد عدالت از بین رفته و جمهوری اسلامی با مشکل مواجه می شود.

علی لاریجانی در واکنش به این تذکر از قاضی‌پور خواست تا بگوید براساس چه ماده‌ای تذکر داده است که در واکنش قاضی پور گفت: تذکر بنده با استناد به ماده 24 و قانون انتخابات بوده البته اگر شما از این تذکر خوشتان نمی‌آید قبول نکنید.